حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

آذربایجانیهای مقیم تهران

حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

آذربایجانیهای مقیم تهران

حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

مائیم وهزاران دل ، بر زلف یکی بستیم
وابستگی ما را بیگانه چه میداند ؟؟؟؟

در صورت تمایل به دریافت آدرس جلسات این هیئت ، خواهشمندیم نام و نام خانوادگی خود را به شماره 02155395354 ارسال فرمایید

نشانی حسینیه :
تهران-خیابان کارگرجنوبی
بالاترازمیدان قزوین
جنب کوچه ژیان پناه(شیبانی)

بسم رب الحسین (ع)

 

از آیت الله مرعشی نجفی نقل شده : در نجف اشرف شوق زیاد جهت دیدار جمال مولایمان بقیه الله الاعظم داشتم با خود عهد کردم که چهل شب چهارشنبه پیاده به مسجد سهله بروم به این نیت که جمال آقا صاحب الزمان را زیارت و به این فوز بزرگ نائل شوم تا ۳۵ یا ۳۶ شب چهارشنبه ادامه دادم تصادفاً در این شب رفتنم از نجف تاخیر افتاد و هوا ابری و بارانی بود . نزدیک مسجد سهله خندقی بود هنگامی که به آنجا رسیدم بر اثر تاریکی شب وحشت و ترس وجود مرا فرا گرفت مخصوصاً از زیادی قطاع الطریق و دزدها , ناگهان صدای پایی را از دنبال سر شنیدم که بیشتر موجب ترس و وحشتم گردید.


 

 

برگشتم به عقب سید عربی را با لباس اهل بادیه دیدم نزدیک من آمد و با زبان فصیح گفت:” ای سید! سلام علیکم” ترس و وحشت به کلی از وجودم رفت و اطمینان و سکون نفس پیدا کردم و تعجب آور بود که چگونه این شخص در تاریکی شدید متوجه سیادت من شد و در آن حال من از این مطلب غافل بودم.

 

به هر حال سخن می گفتیم و می رفتیم از من سوال کرد:” کجا قصد داری؟ ” گفتم مسجد سهله فرمود به چه جهت گفتم به قصد تشرف زیارت ولی عصر (عج) . مقداری که رفتیم به مسجد زیدبن صوحان که مسجد کوچکی نزدیک مسجد سهله بود رسیدیم داخل مسجد شده و نماز خواندیم و بعد از دعایی که سید خواند که کان با او دیوار و سنگها آن دعا را می خواندند احساس انقلابی عجیب در خود نمودم که از وصف آن عاجزم . بعد از دعا سید فرمود :” سید تو گرسنه ای چه خوبست شام بخوری”.  پس سفره ای را که زیر عبا داشت بیرون آورده و در آن مثل این که سه قرص نان و دو یا سه خیار سبز تازه بود. کان تازه از باغ چیده و آن وقت چله زمستان و سرمای زننده ای بود و من منتقل به این معنا نشدم که این آقا این خیار تازه سبز را در این فصل زمستان از کجا آورده؟ طبق دستور آقا شام خوردم . سپس فرمود :” بلند شو تا به مسجد سهله برویم” داخل مسجد شدیم آقا مشغول اعمال وارده در مقامات شد و من هم به مطابعت آن حضرت انجام وظیفه می کردم . و بدون اختیار نماز مغرب و عشا را به آقا اقتدا کردم و متوجه نبودم که این آقا کیست . بعد از آن که اعمال تمام شد آن بزرگوار فرمود :” ای سید آیا مثل دیگران بعد از اعمال مسجد سهله به مسجد کوفه می روی یا در همین جا می مانی؟” گفتم : می مانم . در وسط مسجد در مقام امام صادق نشستیم به سید گفتم : آیا جای یا قهوه یا دخانیات میل دارید آماده کنم؟ در جواب کلام جامعی را فرمود :” این امور از فضول زندگی است و ما از این فضولات دوریم” این کلام در اعمال وجودم اثر گذاشت به نحوی که هر گاه یادم می آید ارکان وجودم می لرزد . به هرحال مجلس نزدیک دو ساعت طول کشید و در این مدت مطالبی رد و بدل شد که به بعض آنها اشاره می کنم :

 

 ۱- در رابطه با استخاره سخن به میان آمد سیـد عرب فرمود :” ای سیـد با تسبیح به چه نحو استخاره می کنی؟” گفتم : سه مرتبه صلوات می فرستم و سه مرتبه می گویم ” استخیر الله برحمته خیره فی عافیه” پس قبضه ای از تسبیح را گرفته می شمارم اگر دو تا ماند بد است و اگر یکی ماند خوب است .” فرمود:” برای این استخاره , باقیمانده ای است که به شما نرسیده و آن این است که هر گاه یکی باقی ماند فوراً حکم به خوبی استخاره نکنید ; بلکه توقف کنید و دوباره بر ترک عمل استخاره کنید اگر زوج آمد کشف می شود که استخاره اول خوب است اما اگر یکی آمد کشف می شود که استخاره اول میانه است.” به حصل قواعد علمیه می بایست دلیل بخواهم و آقا جواب دهد به جای دقیق و باریکی رسیدیم پس به مجرد این قول تسلیم و منقاد شدم . و در عین حال متوجه نیستم که این آقا کیست.

 

  ۲- از جمله مطالب در این جلسه تاکید سید عرب بر تلاوت و قرائت این سوره ها بعد از نمازهای واجب بود : بعد از نماز صبح سوره یس , بعد از نماز ظهر سوره عم ,  بعد از نماز عصر سوره نوح (ودر بعضی نقل ها سوره عصر) , بعد از نماز مغرب سوره الواقعه و بعد از نماز عشاء سوره ملک .

 

 ۳- دیگر این که تاکید فرمودند بر دو رکعت نماز بین مغرب و عشاء که در رکعت اول بعد از حمد هر سوره ای خواستی می خوانی و در رکعت دوم بعد از حمد سوره واقعه را می خوانی و فرمود : کفایت می کند این از خواندن سوره واقعه بعد از نماز مغرب , چنان که گذشت . 

 

 ۴- تاکید فرمود که : ” بعد از نمازهای پنجگانه این دعا را بخوان: “اَللّهُمَ سَرّحْنى عَنِ الهُمومِ وَالْغُمُومِ ووَحْشَةَ الصّدرِ و وَسْوَسَةِ الشَّیطان بِرَحمتِکَ یا اَرْحَمَ الرَّاحِمینَ.”

 

۵- و دیگر تاکید بر خواندن این دعا بعد از ذکر رکوع در نمازهای یومیه خصوصاً رکعت آخر. “اَللّهُمَ صَلِ عَلى مُحمّدٍ وَآلِ محمّد و تَرَحَّم عَلى عَجزِنا وأَغِثْنا بحقِّهِم.”

 

 ۶- در تعریف و تمجید ازکتاب شرایع الاسلام مرحوم محقق حلی فرمود :” تمام آن مطابق با واقع است مگر کمی از مسائل آن”.

 

 ۷- تاکید بر خواندن قران و هدیه کردن ثواب آن برای شیعیانی که وارثی ندارند یا دارند و لکن یادی از آنها نمیکنند.

 

 ۸- تحت الحنک را زیر حنک دور دادن و سر آن را در عمامه قرار دادن . چنانکه علمای عرب به همین نحو عمل می کنند و فرمود : در شرع این چنین رسیده است . 

 

 ۹- تاکید بر زیارت سیدالشهدا (ع) .

 

۱۰- دعا در حق من و فرمود : قرار دهد خدا تو را از خدمتگزاران شرع

 

 ۱۱- پرسیدم :” نمی دانم آیا عاقبت کارم خیر است و آیا من نزد صاحب شرع مقدس روسفیدم؟ ”. فرمود:” عاقبت تو خیر و سعیت مشکور و روسفیدی”. گفتم:” نمی دانم آیا پدر و مادر و اساتید و ذوی الحقوق از من راضی هستند یا نه؟”. فرمود:” تمام آنها از تو راضی اند و درباره ات دعا می کنند”. استدعای دعا کردم برای خودم که موفق باشم برای تالیف و تصنیف . دعا فرمودند .      

 

در این جا مطالب دیگری است که مجال تفضیل و بیان آن نیست . پس خواستم از مسجد بیرون روم به خاطر حاجتی , آمدم نزد حوض که در وسط راه قبل از خارج شدن از مسجد قرار دارد . به ذهنم رسید چه شبی بود و این سید عرب کیست که این همه با فضیلت است؟ شاید همان مقصود و معشوقم باشد تا به ذهنم این معنی خطر کرد , مضطرب برگشتم و آن آقا را ندیدم و کسی هم در مسجد نبود . یقین پیدا کردم که آقا را زیارت کردم و غافل بودم , مشغول گریه شدم و همچون دیوانه اطراف مسجد گردش می کردم , تا صبح شد چون عاشقی که بعد از وصال مبتلا به هجران شود . این بود اجمالی از تفصیل که هر وقت آن شب یادم می آید , بهت زده می شوم.

 

بر گرفته از :شیفتگان حضرت مهدی (عج) ج ۱ ص ۱۳۰

منبع : اتاق فکر تجارت و کارآفرینی بازرگان

 

 

نظرات  (۱)

بسیار عالی بود.ممنونم از این مطلب پرمحتوا

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">