حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

آذربایجانیهای مقیم تهران

حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

آذربایجانیهای مقیم تهران

حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

مائیم وهزاران دل ، بر زلف یکی بستیم
وابستگی ما را بیگانه چه میداند ؟؟؟؟

در صورت تمایل به دریافت آدرس جلسات این هیئت ، خواهشمندیم نام و نام خانوادگی خود را به شماره 02155395354 ارسال فرمایید

نشانی حسینیه :
تهران-خیابان کارگرجنوبی
بالاترازمیدان قزوین
جنب کوچه ژیان پناه(شیبانی)

 

بسم رب الحسین (ع)

امام صادق علیه السّلام فرمودند:

هر چیزى قلبى دارد و قلب قرآن سوره یاسین است. کسى که قبل از خواب یا در روز آن را تلاوت کند، در آن روز محفوظ بوده و روزى مى ‏خورد.

و کسى که در شب قبل از خواب آن را تلاوت نماید، خداوند هفتاد هزار فرشته را بگمارد تا او را از شر شیطان رانده شده و هر آفتى حفظ نمایند؛ و اگر در فرداى آن شب بمیرد، خداوند او را به بهشت مى ‏برد و سى هزار فرشته به هنگام غسل او حاضر مى ‏شوند که همگى براى او استغفار مى‏ نمایند و با استغفار براى او، تا قبرش او را تشییع مى‏ نمایند؛ و هنگامى که وارد قبرش مى ‏شود، آن فرشتگان در داخل قبر او عبادت مى‏ کنند و ثواب عبادت آنان براى او خواهد بود؛ و به اندازه میدان دید چشمهایش، قبرش را وسعت مى‏ بخشد؛ از فشار قبر ایمن خواهد بود؛ و پیوسته از قبرش تا پهنه آسمان نورى مى ‏درخشد تا هنگامى که خداوند او را از قبرش خارج نماید.

 

و هنگامى که او را از قبرش خارج نمود، فرشتگان خداوند پیوسته با او هستند و او را بدرقه کرده با او صحبت نموده، در صورت او مى‏ خندند و او را به تمامى خیرات مژده مى ‏دهند. و بدین ترتیب، او را از پل صراط و میزان عبور داده و به گونه ‏اى او را به خداوند نزدیک مى ‏نمایند که کسى نزدیکتر از او به خدا نباشد، مگر فرشتگان مقرّب خدا و پیامبران فرستاده او.

 

او همراه با پیامبران در برابر خداوند مى‏ ایستد و هنگامى که دیگران غم و اندوه دارند و بى‏ تابى مى‏ نمایند، او غم و اندوهى نداشته و بى ‏تابى نمى‏ نماید. آنگاه پروردگار متعال به او مى ‏فرماید:

 شفاعت کن که من همه شفاعتهاى تو را مى‏ پذیرم و بخواه که هر چه را بخواهى به تو عطا مى ‏نمایم . او نیز مى ‏خواهد و عطا مى‏ شود و شفاعت مى‏ کند و پذیرفته مى‏ شود. و هنگامى که از عده ‏اى حساب مى‏ کشند و آنان را نگهداشته و ذلیل مى‏ شوند، او حسابى نداشته و او را نگه نمى‏ دارند، ذلیل نمى‏ شود؛ بخاطر هیچ کدام از کارهاى بدش بدبخت نمى‏ شود و نامه عملش را باز کرده و به او مى‏ دهند. آنگاه از نزد خداوند پایین مى ‏آید و مردم مى ‏گویند: سبحان اللَّه ! این بنده خدا هیچ خطائى نداشت و از همنشینان حضرت محمد صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم است.

 

امام باقر علیه السّلام فرمودند: کسى که یک بار در عمر خود سوره یس را بخواند، خداوند به شماره هر آفریده‏ اى در دنیا و هر آفریده‏ اى در آخرت و در آسمان دو هزار حسنه براى او نوشته و دو هزار گناه او را پاک مى‏ نماید و دچار فقر، زیان مالى، زیر آوار ماندن، بیچارگى، دیوانگى، جذام، وسواس و بیمارى زیانبخش نمى‏ شود.

 

و خداوند سختیهاى مرگ و ترسهاى آن را براى او آسان نموده و قبض روح او را خود به دست مى‏ گیرد و از کسانى خواهد بود که خداوند براى آنان گستردگى در زندگى، خوشحالى هنگام زیارت خداوند و رضایت به ثواب الهى را در آخرت براى آنان تضمین نموده است. و خداوند متعال به تمام فرشتگان آسمانى و زمینیش مى‏ فرماید: همانا که از فلانى راضى شدم؛ پس براى او استغفار نمایید.

 

منبع:ثواب الأعمال و عقاب الأعمال / ترجمه بندرریگى، ص238.

منبع:افکارنیوز

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">