حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

آذربایجانیهای مقیم تهران

حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

آذربایجانیهای مقیم تهران

حسینیه بنی فاطمه سلام الله علیها

مائیم وهزاران دل ، بر زلف یکی بستیم
وابستگی ما را بیگانه چه میداند ؟؟؟؟

در صورت تمایل به دریافت آدرس جلسات این هیئت ، خواهشمندیم نام و نام خانوادگی خود را به شماره 02155395354 ارسال فرمایید

نشانی حسینیه :
تهران-خیابان کارگرجنوبی
بالاترازمیدان قزوین
جنب کوچه ژیان پناه(شیبانی)

۶ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

بسم رب الحسین (ع)


آیت الحق مرحوم حاج میرزا علی قاضی طباطبائی درباره ماه‌های رجب، شعبان و رمضان فرمود :

 

هان ! ‌ای برادران عزیز و گرامیم ؛ آگاه باشید ! متوجّه و هشیار باشید که ما در قرقگاه زمانی (ماه‌های رجب، شعبان و رمضان) داخل شده‌ایم !

 

و همان‌گونه که در زمین‌های حرم باید از محرّمات اجتناب نمود و ارتکاب یک سلسله اعمالی که در جایی جرم نیست ، امّا در حرم جرم محسوب می‌شود ، در این ماه‌ها هم که قرقگاه زمانی محسوب می‌شوند ، چنین است و باید با هشیاری و مواظبت در آن وارد شد و به‌‌ همان نحو که در قرقگاه مکانی که حرم است ، انسان به کعبه نزدیک می‌شود، در این ماه‌ها هم که قرقگاه زمانی است، انسان به مقام قرب خداوند می‌رسد. پس چقدر نعمت‌های پروردگار بر ما بزرگ و تمام است ؟! و او هرگونه نعمتی را بر ما تمام نموده است.

 

پس حال که چنین است، قبل از هر چیز، آنچه که بر ما واجب و لازم می‌باشد، توبه ایست که دارای شرایط لازم و نمازهای معلومه است"۱" و پس از توبه ، واجب‌ترین چیز بر ما ، پرهیز از گناهان صغیره و کبیره است تا جایی که توان و قدرت و استطاعت داریم !

 

پس به راستی ، هر کسی که در صدد متذکّر شدن به ذکر حقّ و در مقام خشیّت از ذات اقدس حضرت حقّ متعال بوده باشد ، می‌تواند از راه مراقبه و محاسبه و معاتبه و معاقبه متذکّر گردد !

 

پس از این مرحله ، با دل‌های خود ، به خداوند رو آورده ، بیماری‌های گناهانتان را معالجه و مداوا نمائید و به وسیلۀ استغفار ، بزرگی و سنگینی عیوب خود را کاهش دهید و بپرهیزید از اینکه حریم الهی را بشکنید و پرده‌های حجاب را بالا زده ، حرمت حرم را هتک نمائید!

 

زیرا به راستی چنین شخصی در نظام تکوین بی‌آبرو و مهتوک است؛ گرچه خداوند کریم از روی کرمش، به حسب ظاهر، آبروی او را حفظ نماید و همین جزای اوست و نیازی به مجازات پروردگار ندارد!.

 

 

****  ****   ****  و امّا دستورالعمل این سه ماه  :

۱.   بر شما باد به اینکه نمازهای فریضۀ خود را با نوافل آنکه مجموعاً پنجاه و یک رکعت است، در بهترین اوقاتشان انجام دهید و اگر نتوانستید چهل و چهار رکعت آن را به جا بیاورید.

 

۲.   و امّا در مورد نافلۀ شب، به خصوص باید بدانید که: انجام دادن آن در نظر مؤمنان و سالکان حضرت معبود، از واجبات است و هیچ چاره‌ای جز به جا آوردن آن نیست.

 

۳.   بر شما باد به قرائت قرآن کریم در نافله‌های شب! که انسان را حرکت داده، سیر او را سریع می‌نماید و برای او بسیار مفید است. پس تا می‌توانید در شب‌ها قرائت قرآن کنید، زیرا قرائت قرآن شراب مؤمنان است.

 

۴.   بر شما باد به انجام دادن اوراد و أذکاری که هر یک از شما به عنوان دستور در دست دارید و بر شما باد به مداومت سجدۀ یونسیّه و گفتن ذکر یونسیّه: «لا إلهَ إلا أنتَ سُبحانکَ إنی کُنْتُ مِن الظالمین۷» در سجده از پانصد تا هزار مرتبه.

 

۵.   بر شما باد به زیارت مشهد اعظم، که مراد‌‌ همان حرم مطهّر امیرمؤمنان (ع) و قبر نورانی آن بزرگوار است و نیز سایر مشاهد مشرّفۀ اهل‌بیت (ع) و مساجد معظّمه، مانند: «مسجد الحرام»، «مسجدالنّبی»، «مسجد کوفه»، «مسجد سهله» و به طور کلّی هر مسجدی از مساجد؛ زیرا مؤمن در مسجد، همانند ماهی است در آب دریا!

 

۶.   هیچ‌گاه پس از نمازهای واجب خود، تسبیحات حضرت صدّیقه (س) را ترک ننمایید؛ زیرا این تسبیحات، یکی از انواع «ذکر کبیر» شمرده شده است.

 

۷.   یکی از وظایف مهم و لازم برای سالک إلی‌الله، دعا برای فرج حضرت حجّت (عج) در قنوت «وَتْر» است. بلکه باید در هر روز و در همۀ اوقات و همۀ دعا‌ها، برای فرج آن بزرگوار دعا نمود.

 

۸.   یکی دیگر از وظایف لازم و مهم، قرائت زیارت جامعه، معروف به «جامعۀ کبیره» در روز جمعه است.

 

۹.   لازم است که قرائت قرآن حتماً کمتر از یک جزء نباشد.

 

۱۰.   تا می‌توانید بسیار به دیدار و زیارت برادران نیکوکار خود بشتابید؛ زیرا به راستی آن‌ها برادرانی هستند واقعی که در تمام مسیر، همراه انسانند و با رفاقت خویش، آدمی را از تنگنا‌ها و عقبات نفس عبور می‌دهند!.

 

۱۱.   به زیارت اهل قبور ملتزم باشید؛ ولی نه به صورت مداوم و همه روزه (مثلاً در هفته، یک روز انجام بگیرد) و نباید زیارت قبور در شب واقع گردد.

 

 

پی‌نوشت‌:

۱. مقصود‌‌ همان دستور توبه‌ای است که رسول خدا (ص) در ماه ذی القعده داده‌اند و در کتب ادعیه، مثل «مفاتیح الجنان» آمده و چهار رکعت نماز دارد.

ماهنامه موعود شماره۱۶۱

منبع : عقیق

 

 

در اعمال شریف این ماه عظیم از همه عزیزان التماس دعای خیر داریم

بسم  رب الحسین (ع)
بسم رب الحسین (ع)

 از ذکر کمک بگیرید

 

ذکر خدا حتی اگر به زبان نیاید ، در معیشت انسان مؤثر است و به همین دلیل قرآن فرموده است: «وَ مَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْری فَإِنَّ لَهُ مَعیشَةً ضَنْکاً» و هر کس از یاد من روى گردان شود ، زندگى(سخت و) تنگى خواهد داشت. (1)

 

یاد خدا افزون بر آرامشی که به خودی خود همراه دارد ، (2) وقتی در قالب ذکرهای خاص أدا می‌شود یا در صورت رفتارهای دیگر تجلی می‌یابد، بر جریان رزق و در سامان معیشت اثر می‌گذارد.


بسم رب الحسین (ع)

 

برای وصف تو واژه اگرچه معدود است

ولی مقام رفیع تو باز مشهود است

 

چگونه از تو بگویند شاعران وقتی

برای درک مقامت علوم محدود است

 

نزول سورهء کوثر به عالمی فهماند

که مادح تو فقط ذات حق معبود است

 

اگر که لحظه ای از ما نظر فرو بندی

قسم به خالق یکتا که هست ، نابود است

 

کنیز زادیتان هم خودش مسیحا بود

مقرب است هر آنکس که با شما بود است

 

 

با عرض تبریک به مناسبت ایام میلاد با سر سعادت برکت زمین و آسمانها حضرت فاطمه زهرا(س) مجلس با شکوه میلاد آن حضرت روز جمعه مورخه 21/01/94 از ساعت 8 صبح تا نماز ظهر انشاء الله برقرار خواهد شد 

سخنران مراسم جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ رضا رضوانی زاده خواهند بود

 

نثار حضرت زهرا(س) صلوات

شادی روح همه مادران و کنیزان حضرتش صلوات

بسم رب الحسین (ع)با خبر شدیم بار دیگر پیر غلامی وارسته و با اخلاص ذوات مقدس چهارده معصوم پا در مسیر وصال موالیان خویش نهاده است .

مرحوم حاج علی آهی پس از عمری خادمی در دربار همایونی سید الشهدا (ع) به مقام زیارت صاحب و ارباب خویش نائل گردید و اینک منعم بر خوان گسترده رحمت واسعه الهی ست .


 


این ضایعه جبران ناپذیر را به محضر همه ارادتمندان حضرت امام حسین (ع) و بازماندگان آن فقید سعید تسلیت عرض نموده و آرزومندیم روح پاک ایشان دعاگوی جمع عاشقان و ارادتمندان به حضرات معصومین باشد .

 

هدیه بروح همه خادمان و کنیزان اهل بیت صلواتی عنایت فرمایید